Produkty dopasowane do Twojego motocykla BMW.     Program Rabatowy po pierwszych zakupach.     Wysyłka GLS 19.90 zł     Paczkomat Inpost 17 zł
Części i akcesoria do BMW K1200LT 2004+

zestaw naprawczy opon bezdętkowych
(0)

71-11552
71-11552_01
PRODUKT ZGODNY
Ten produkt pasuje do Twojego motocykla BMW K1200LT 2004+

ZESTAW NAPRAWCZY OPON BEZDĘTKOWYCH PASUJE DO NASTĘPUJĄCYCH MOTOCYKLI:

Kliknij na nazwę motocykla aby ustawić go jako swój.
147,80PLN
Dostępność: w magazynie + wysyłka 1-3 dni

         Gumy na trasie lepiej nie łapać, ale kiedy to już nam się przydarzy, warto być na tę okoliczność przygotowanym zawczasu. 

        Kiedy zauważymy, że ubywa nam powietrza w jednym z kół, nie wpadajmy w panikę. Opony bezdętkowe są tak skonstruowane, że wewnętrzna ich część pokryta jest warstwą bardzo elastycznej gumy, która dokładnie przylega do wszelkich ciał obcych, które przebiją bieżnik opony. Dzięki temu, mimo przebicia, powietrze z opony uchodzi bardzo powoli, pozwalając zazwyczaj dojechać do warsztatu wulkanizatorskiego.

W sytuacji, kiedy powietrze ulatuje zbyt szybko,( bo np. gwóźdź, który przebił oponę nie pozostał w niej), należy zlokalizować uszkodzenie i wkręcić weń blachowkręt (sic ! - praktyczna rada wulkanizatora, z który kołkował oponę jednego z K100 w drodze na Piknik BMW ), jednym słowem prowizorycznie je zasklepić. Po czym napompować powietrza i kontrolując ciśnienie co kilka kilometrów kontynuować jazdę do warsztatu.

        Najlepszą metodą jest naprawa przy użyciu specjalnych kołków. Kołki takie są dostępne w specjalnych zestawach z narzędziami pozwalającymi przeprowadzić całkowitą naprawę opony. Oprócz kołków w skład zestawu wchodzi : klej, karbowane szydło, nożyk do obcinania kołków oraz naboje ze sprężonym CO2. Sposób użycia jest prosty. Po zlokalizowaniu uszkodzenia i ew. usunięciu przyczyny (np. gwoździa) czyścimy dziurę karbowaną częścią szydła, po czym nanosimy klej na ścianki opony (1),(2),(3). Następnie na szydło zakładamy kołek (4), smarujemy klejem (5) i zakładamy go w miejscu uszkodzenia (6), po czym obcinamy wystającą część (7). Ostatnią czynnością jest napompowanie opony przy użyciu nabojów (8),(9). Na tak naprawionej opnie można poruszać się z prędkością do 60 km/h i na dystansie nie większym niż 400 km - należy jak najszybciej dopompować powietrza do nominalnego ciśnienia. Przy użyciu tych kołków można naprawiać uszkodzenia opon bezdętkowych o max. średnicy 4 mm.

Z motocyklowej praktyki (wypowiedź Pawła z Forum):

Sprawdziłem ten zestaw (BMW) w praktyce. Złapałem gumę na autostradzie w południowych Niemczech. Chyba od siły odśrodkowej wyleciał gwóźdź, bo dziurka była bardzo mała. Musiałem solidnie powalczyć, żeby tym szydełkiem ją powiększyć ale i tak gumowe oczko nie chciało się w tą dziurę wcisnąć. Przeciąłem je więc na pół i udało się wepchnąć. Była to tylna opona więc straciłem na napompowanie dwa naboje. Dobiłem ciśnienie na najbliższej stacji i spoko dojechałem do domu. Instrukcja niemiecka nie każe po takiej naprawie szybko jechać. Trzymałem się tego zalecenia przez jakieś 100 km a potem już normalnie i bez żadnych kłopotów. Nikomu nie życzę łapania gumy ale uważam że zestaw jest dobry.

         Oto uwagi dotyczące napraw opon - odnoszą się one do kołków zakładanych profesjonalnie, od wewnątrz ( nie mylić z kołkami do awaryjnej naprawy opon zakładanymi z zewnątrz) :

  • Większość uszkodzeń opony (tzw. przebicie przez bieżnik) można naprawić kołkiem do opon. Na oponie prawidłowo naprawionej (zakołkowanej od wewnątrz) jeździć można bez obaw.
  • Ze względu na bezpieczeństwo nie powinno się zakładać więcej niż jeden kołek w tej samej ćwiartce koła i więcej niż dwa kołki w jedną oponę.

         Na profesjonalnie naprawionej oponie nie powinno się przekraczać 130 km/h. Producenci kołków do opon nie biorą odpowiedzialności za bezpieczeństwo w przypadku dokonania naprawy niezgodnie ze sztuką.

  • Indeks
  • 71-11552
  • Producent
  • BMW

OSTATNIO OGLĄDANE